Pick Szeged Kézilabda Eredmény, Férfi Kézilabda Bl – A Psg Szakította Meg A Szeged Hazai Veretlenségi Sorozatát - Sportkatlan

Szabó Levente tanítványai a Balassagyarmatot győzték le 26–25-re hazai pályán. Ez volt a szegedi fiúk első sikere a bajnokságban. MOL-PICK Szeged U20 – Balassagyarmati Kábel SE 26–25 (15–13) Jó meccset játszott a MOL-PICK Szeged U20 Balmazújvárosban, de a rutinos hazai NB I-es játékosok az utolsó tíz percben magabiztossá tették a győzelmüket. Balmazújváros – MOL-PICK Szeged U20 35–25 (18–13) Férfi kézilabda NB I/B, keleti csoport, 12. Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Fiber, Herbák. A férfi kézilabda NB I/B negyedik fordulójában a tavaly még első osztályú Mezőkövesdet nem tudta legyőzni a MOL-PICK Szeged U20, így még pont nélkül a tabella utolsó helyét foglalja el. MOL-PICK Szeged U20 – Mezőkövesdi KC 21–29 (10–16) Az NB I/B második fordulójában a MOL-Pick Szeged U20 már nyolc góllal is vezetett a bajnokaspiráns Békés-Drén KC ellen hazai pályán, végül a vendégek nyertek 30-29-re. MOL-Pick Szeged U20 – Békés-Drén KC 29–30 (15–9) Férfi kézilabda NB I/B, 2. Szeged, Etelka sor, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.

Videos

Az eredetileg balszélső poszton játszó Gyibirov szinte minden poszton remekelt, de a 49. percben visszaállt a négygólos hazai előny. A folytatásban ismét közelebb kerültek a vendégek, ám Mikler Roland bravúros védéseire alapozva az egyre jobban védekező Szeged biztosította győzelmét. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak osztrák balszélsője, Sebastian Frimmel volt kilenc góllal, Kent Robin Tönnesen nyolcszor talált be. A túloldalon Gyibirov hét góllal zárt. A Vardar kapusa, Martin Tomovszki 13, a szegedi Mikler Roland 9 védést mutatott be. A két csapat 13. egymás elleni tétmeccsén két döntetlen és hat északmacedón siker mellett a szegediek ötödször győztek. Negyvennégy év alatt ez volt a magyar együttes 157., egyben utolsó nemzetközi mérkőzése az újszegedi Városi Sportcsarnokban, ugyanis december 9-én már az új multifunkcionális csarnokban fogadja a német THW Kiel csapatát. A négy győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel álló Pick Szeged egy hét múlva a Vardar otthonába látogat, a négy sikerrel és három vereséggel rendelkező Telekom Veszprém pedig szintén jövő csütörtökön az ukrán Motor Zaporizzsját fogadja.

korábban: B csoport: Barcelona (spanyol)-Telekom Veszprém 35-30 (13-13) MTI Bajnokok Ligája Hátrányban a Pick Szeged a Bajnokok Ligájában, jövő csütörtökön jön a visszavágó 30/03/2022 20:48 Bajnokok Ligája Hazai döntetlenel zárta a BL-csoportkört a Szeged, készülhet a rájátszásra 10/03/2022 20:09

A férfi kézilabda NB I keddi játéknapján magabiztosan győzte le a házigazda MOL-Pick Szeged az egri csapatot. MOL PICK SZEGED–SBS EGER 45–32 (23–14) Szeged, 1600 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D. Szeged: Alilovic – Sostaric 10 (1), Maqueda 2, Henigman 4, Bánhidi 2, Canellas 3, Zsitnyikov 6. Csere: Nagy M. (kapus), Bombac 2, Rosta M. 8, Kaspárek 6, Radivojevics 1, Bajus B. 1. Edző: Juan Carlos Pastor Eger: Cvetkovszki – Lezák 5 (2), Tóth A. 3, Schmid 5, Füzi 7, Bernatonis 1, Molnár B. 3. Csere: Moscoso (kapus), Papp G. 1, Tóth R. 2 (1), Száva 1, Mándy 2, Szepesi 2, Kiss G. Edző: Tóth Edmond Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 7. p. : 6–3. 11. : 10–5. 16. : 13–7. 21. : 17–9. 27. : 19–13. 33. : 25–14. 39. : 29–20. 45. : 34–22. 49. : 37–26. 54. : 40–27 Kiállítások: 4, ill. 2 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3 A hazaiak már az első félidő végére kilenc gólos előnyre tettek szert, amit a mérkőzés végére még tovább növeltek, így a lefújáskor már tizenhárom gól különbség volt a két csapat között.

Győztes BL-rangadóval búcsúzott 44 év után a csarnokától a szegedi kézicsapat | 24.hu

A Magyar Kézilabdaszövetség elnöksége ma úgy határozott, hogy minden hazai sorozatot leállít. Nem hirdetnek helyezetteket, a nemzetközi kupákban való indulási jogot pedig a 2018/19-es szezon eredményei alapján kapják meg a klubok. A szegediek a legrangosabb sorozatban indulhatnak. A mai határozat részletei: 1. "A Magyar Kézilabda Szövetség 2020. március 14-től – a COVID-19 koronavírus megjelenésének és terjedésének megelőzése érdekében, a Magyar Kormány 40/2020. (III. 11. ) számú Kormányrendeletére is figyelemmel – további intézkedésig – valamennyi, a Magyar Kézilabda Szövetség és a megyei kézilabda-szövetségek által kiírt bajnokság és kupasorozat mérkőzéseit (a továbbiakban: "Mérkőzés sorozatok") felfüggesztette. 2. A "Mérkőzés sorozatok" folytatására meghatározatlan ideig sportszakmai indokok alapján nem kerülhet sor. 3. Mindezekre tekintettel a Magyar Kézilabda Szövetség Elnöksége a "Mérkőzés sorozatokat" befejezetté nyilvánítja. 4. A 3. pont szerint befejezetté nyilvánított "Mérkőzés sorozatok" esetében az alábbiakat kell alkalmazni: a. Egyik "Mérkőzés sorozat"-ban sem kerülnek kiosztásra helyezések.

Index - Sport - Kézi-BL: a fáradt Szegednek nem volt esélye a Flensburg ellen

b. A "Mérkőzés sorozat"-ok alapján az adott évadban, adott bajnoki osztályban nem lesznek alacsonyabb bajnoki osztályba kieső és magasabb bajnoki osztályba feljutó sportszervezetek. c. A nemzetközi kupa indulásra azok a sportszervezetek lesznek jogosultak, akik erre a 2018-2019. évi "Mérkőzés sorozat" alapján jogosultak voltak. d. A "c" pont alapján nemzetközi kupa indulásra jogosultságot szerzett sportszervezet, a nemzetközi szövetség vonatkozó szabályzata szerint indulhat az adott nemzetközi kupasorozatban. " – olvasható a MOL-Pick Szeged honlapján. Következő 2022, április 7. 22:13 Szeged Squash SE: három szegedi játékos is megméretteti magát a 2022-es Squash Európa-bajnokságon, Eindhoven-ben 2022, április 7. 21:52 Hiába nyert a Pick Szeged az SG Flensburg Handewitt (36-35) ellen, búcsúzott a Bajnokok Ligájától 2022, április 7. 15:41 Dragan Vukmir távozik Szegedről: ma azonnali szerződésbontást kért a Szeged-Csanád Grosics Akadémiától 2022, április 7. 10:07 Hatalmasat küzdött a Grosics, tizenegyesből verte meg a Csákvárt 2022, április 4.

Bár az egyéves kihagyás után visszatért Luka Stepancic sérülés miatt kivált a csapatból, a hazaiak 17-16-ra vezettek a rendkívül gyorsan támadó franciák ellen a szünetben. A második félidő elején – a meccs során először – átvették a vezetést a párizsiak, de Borut Mackovsek és Bogdan Radivojevic góljaival tartották magukat a házigazdák. Tíz perccel a vége előtt már kettő volt a PSG előnye, Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, de csapata nem tudott mit kezdeni az ellenfél kiváló védekezésével, így tovább nőtt a különbség, és végül 32-29-re győztek a párizsiak. A mezőny legeredményesebb játékosa Mikkel Hansen volt tíz góllal, a hazaiaknál Bánhidi Bence, Borut Mackovsek, Luka Stepancic és Jonas Källman is négyszer talált be. A két csapat kilencedik alkalommal találkozott egymással a nemzetközi porondon, egy döntetlen és három szegedi siker mellett ötödször nyert a PSG. A B csoportban hat győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel második helyezett Telekom Veszprém kedden a listavezető Barcelona otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, az A csoportban két sikerrel és öt vereséggel hatodik Szeged pedig csütörtökön az FC Portót fogadja.

A címvédő Pick Szeged 26–26-os döntetlent játszott a Telekom Veszprém otthonában a férfi kézilabda NB I vasárnapi rangadóján. A hazaiak keretéből Dejan Manaszkov, a vendégektől Luka Stepancic és Matej Gaber hiányzott. Eleinte a Veszprémnél volt az előny, majd felváltva estek a gólok, a jól védekező és egyre hatékonyabban támadó Szeged a 11. percben vezetett először. Hat perccel később Momir Ilic, a házigazdák vezetőedzője időt kért, mert a beálló körüli védekezéssel nem volt elégedett. A meccs harmadánál a háromgólos különbségért támadhatott a címvédő, ám nem járt sikerrel, és három perccel később már Juan Carlos Pastor vezetőedzőnek időt kellett kérnie, mert fordított az ellenfél. A házigazdák játékában Ligetvári Patrik beállása hozta meg a fordulatot, a magyar válogatott balátlövő támadásban és védekezésben is átlendítette a holtponton csapatát (13–11). A vendégek azonnali piros lap miatt az első félidő vége előtt öt perccel elveszítették a szlovén Nik Henigmant, aki megütötte Lékai Máté arcát.

Mirko Alilovic bravúros védéseire alapozva jól kezdte a második félidőt a házigazda (20-16), de lendülete csupán néhány percig tartott. A folytatásban megint inkább küzdelmes, mintsem látványos volt a meccs, az elrontott szegedi támadások megbosszulták magukat, a Meskov Breszt az utolsó negyedórán belül visszazárkózott egy gólra, majd az 52. percben egyenlítenie is sikerült. A hajrában újra elléptek két találattal a hazaiak, akik az osztrák balszélső, Sebastian Frimmel találatával biztosították győzelmüket. Bánhidi Bence nyolc, a túloldalon Stevan Sretenovic hét góllal zárt. A kapusok közül a mezőny legjobbja, Mirko Alilovic 13, a fehéroroszoknál Ivan Mackevics és Vjacseszlav Szoldatenko is hat-hat lövést hárított. A két csapat tizedik egymás elleni mérkőzésén a szegediek két vereség mellett nyolcadszor nyertek. A hét győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel álló Szeged jövő szerdán a norvég Elverum HB vendége lesz, a hat sikerrel, egy döntetlennel és öt vereséggel rendelkező Telekom Veszprém pedig egy nappal később a lengyel Lomza Vive Kielcét fogadja a BL csoportkörében.

Parádés egyéni teljesítményekkel hozta a kötelezőt a Szeged a bajnokságban 2022. március 13., vasárnap, 14:53 A címvédő Pick Szeged 38-28-ra győzött a Komló otthonában a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján. A vendégek szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevic mind a 11 lövését gólra váltotta, ezzel ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa. A válogatott kapus Mikler Roland 48 százalékos hatékonysággal védett (23/11). A napokban apává váló Bánhidi Bencét ezúttal is remekül pótolta a szlovén Matej Gaber, aki 7 gólig jutott, míg hazai oldalon a hatgólos horvát Bruno-Vili Zobec volt a legeredményesebb. Eredmény: Sport36-Komló - Pick Szeged 28-38 (12-19) Vissza a kezdőlapra